1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
MarioMc
Posty: 86
Rejestracja: 15 paź 2018, 20:04

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: MarioMc »

Zadzwoniłem do serwisu iż chcę się umówić na upgrade softu w sterowniku silnika. Nie zadawali zbędnych pytań czyli temat znany :-). Mam termin w następnym tygodniu. Zobaczymy czy zrobią i co. Mam OBDeleven więc sprawdzę ver. przed i po.
Tak jak pisałem wcześniej u mnie jest DSG, ale i tak da się wyczuć kangura i dziwne zachowanie na zimnym silniku na niskich biegach 1 i 2.
Zam 12.10.2018 - Odbiór 12.07.2019
1.5 TSI DADA DSG Premium/17"/Pakiet Komfort/Drogowy/Sport/Siedzenia komfort/Podgrzewana Tiptronic/Park Assist/Rear Assist/El Bagaznik/Keyless Full/Phone Comfort/Beats.
Tiggy
Posty: 160
Rejestracja: 14 lut 2019, 8:01

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: Tiggy »

Nie zapomnij przy okazji wpisać jaki masz sterownik ECU - to też ważne.
MarioMc
Posty: 86
Rejestracja: 15 paź 2018, 20:04

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: MarioMc »

Ok. ;-)
Zam 12.10.2018 - Odbiór 12.07.2019
1.5 TSI DADA DSG Premium/17"/Pakiet Komfort/Drogowy/Sport/Siedzenia komfort/Podgrzewana Tiptronic/Park Assist/Rear Assist/El Bagaznik/Keyless Full/Phone Comfort/Beats.
Rafiner
Posty: 3
Rejestracja: 06 paź 2019, 14:09

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: Rafiner »

Coś temat zdechł. ???
xwojcio
Posty: 23
Rejestracja: 09 cze 2019, 11:12

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: xwojcio »

Ja odpowiem w następnym tygodniu po wizycie w ASO.
MarioMc
Posty: 86
Rejestracja: 15 paź 2018, 20:04

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: MarioMc »

Nie zdechł.
Wczoraj zrobiony upgrade oprogramowania.
Wersja sterownika H22
Numer oprogramowania 05E 906 018R
Było:
Wersja oprogramowania 7421
Po Upgrade:
Wersja oprogramowania 9832
Po pierwszym dniu to co zauważyłem w zachowaniu auta:
- na zimnym silniku przy 1 i 2 biegu płynne przyspieszanie, równomierna praca silnika
- silnik bardziej czuły na pedał gazu przy jeździe na D.
- auto fajniej się zbiera,
- nie pamietam poziomu wolnych obrotów przed, ale teraz są na poziomie 900..

Przy okazji ciekawostka.
Wczoraj po odbiorze z serwisu i dzisiaj rano automatyczne światła były bardziej czule i nawet przy pełnym słońcu w dzień nie wyłączały się mimo ze nie zmieniałem ustawień / ustawione na średnio, przełącznik w Auto. Dzisiaj po godzinnej jeździe wróciły do normy :-).
Nie wiem czy może coś aktualizowano przy okazji, czy po prostu zbieg okoliczności.
Zam 12.10.2018 - Odbiór 12.07.2019
1.5 TSI DADA DSG Premium/17"/Pakiet Komfort/Drogowy/Sport/Siedzenia komfort/Podgrzewana Tiptronic/Park Assist/Rear Assist/El Bagaznik/Keyless Full/Phone Comfort/Beats.
Rafiner
Posty: 3
Rejestracja: 06 paź 2019, 14:09

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: Rafiner »

Hmm czyli coś pokombinowali. A jak ACT ? Działa tak samo czy rzadziej ? Ktoś na którymś forum sugerował, ze rzadziej się włącza.
Tomek
Posty: 16
Rejestracja: 16 wrz 2019, 8:37

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: Tomek »

dzisiaj zawiozłem do serwisu mojego - 1.5 manual, GPF ACT, DAD, Premium
Panowie byli generalnie sceptyczni no ale przyjęli
już podczas wpisywania do systemu Pan stwierdził "o rzeczywiście jakaś akcja serwisowa nawet jest więc zobaczymy"

no więc jak odbiorę po południu i pojeżdżę przez weekend to w poniedziałek dam znać czy coś się zmieniło

gdzie sprawdzić te numery oprogramowania i wersje sterownika o których pisał MarioMc powyżej?
MarioMc
Posty: 86
Rejestracja: 15 paź 2018, 20:04

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: MarioMc »

Tomek pisze: 18 paź 2019, 9:32

gdzie sprawdzić te numery oprogramowania i wersje sterownika o których pisał MarioMc powyżej?
Tomek,
Sterownik silnika i info. Oczywiście po podłączniu OBDeleven lub innego programu diagnostycznego.
Zam 12.10.2018 - Odbiór 12.07.2019
1.5 TSI DADA DSG Premium/17"/Pakiet Komfort/Drogowy/Sport/Siedzenia komfort/Podgrzewana Tiptronic/Park Assist/Rear Assist/El Bagaznik/Keyless Full/Phone Comfort/Beats.
paulr
Posty: 490
Rejestracja: 25 maja 2018, 3:54

Re: 1.5 TSI manual szarpanie przy ruszaniu

Post autor: paulr »

Rafiner pisze: 16 paź 2019, 21:23 Hmm czyli coś pokombinowali. A jak ACT ? Działa tak samo czy rzadziej ? Ktoś na którymś forum sugerował, ze rzadziej się włącza.
Tryb eko działa raczej jak działał. Tylko co on daje? Jak dla mnie nic;-)
ODPOWIEDZ