dziwny odglos przy cofaniu

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
anna
Posty: 15
Rejestracja: 22 sty 2020, 7:51

dziwny odglos przy cofaniu

Post autor: anna »

dzien dobry,
jezdze t-roc kiem ok 1 miesiaca (auto nowe z salonu) i zauwazylam ze przy cofaniu i jednoczesnym skrecie kol auto wydaje taki dziwny dzwiek, nie jest to pisk czy skrzypienie tylko taki jakis ciezki mechaniczny odglos. Co to moze byc, czy mam to zglosic w serwisie?
Ania
Michał
Posty: 1
Rejestracja: 22 sty 2020, 10:27

Re: dziwny odglos przy cofaniu

Post autor: Michał »

Mam ten sam problem. Praktycznie od początku użytkowania samochodu (ok. 8 miesięcy) pojawia się ten dziwny dźwięk przy cofaniu, a jest intensywniejszy przy cofaniu z jednoczesnym hamowaniem. Na początku myślałem, że musi się coś "dotrzeć" ale przejechałem 10 tyś km, a dźwięk nie dość, że nie ustał to wydaje mi się coraz intensywniejszy. Ktoś wie co to może być?
krzyu
Posty: 32
Rejestracja: 30 gru 2018, 12:20

Re: dziwny odglos przy cofaniu

Post autor: krzyu »

U mnie jest podobnie. Czytałem na jakimś forum, że to normalne. Tylne klocki się zabrudzają i" buczą" przy cofaniu.
Rozwiązaniem ma być od czasu do czasu "mocno zahamować", żeby się oczyściły. U mnie to działa chociaż trochę to dziwne.
The Rock
Posty: 227
Rejestracja: 17 lut 2018, 12:37

Re: dziwny odglos przy cofaniu

Post autor: The Rock »

To może być jeden z "uroków" elektrycznego hamulca i jazdy po mieście.

W skrócie działa to tak - hamulec elektryczny zaciska klocki na tarczy z dużą siłą, po zwolnieniu hamulca klocki nadal przylegają do tarczy. W normalnych warunkach "odpycha" je od tarczy prędkość, ale przy cofaniu ta prędkość często jest symboliczna, a jak jeszcze klocki są zanieczyszczone przez brak konkretnych hamowań (czyli np.: przez jazdę po mieście), to mogą one wydawać dźwięki.

Chyba, że chodzi o jakiś inny dźwięk. Jeśli to od klocków, to obserwowałbym temat, czy się nasila. Można także dłonią po jeździe sprawdzać felgi, czy któraś mocniej się nie nagrzała.
Pado
Posty: 594
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: dziwny odglos przy cofaniu

Post autor: Pado »

to na bank chodzi o hamulce, przyczyna to autohold/elektryczny hamulec - chyba chodzi o moc zaciskania. W DE wymieniają tylne klocki, ale czy to pomaga na dłużej to nie iem.
Lukaszp125
Posty: 49
Rejestracja: 12 lip 2018, 13:20

Re: dziwny odglos przy cofaniu

Post autor: Lukaszp125 »

Umnie to samo jest bylen aso z tym to powiedzielize trza co jakis czas mocno przychamowac i bedzie git .Hm fo jak DE wymieniaja to pewnie za jakiś czas bedzie akcjs serwisowa
Pozdrawiam
Mariusz2019
Posty: 4
Rejestracja: 13 lut 2020, 23:12

Re: dziwny odglos przy cofaniu

Post autor: Mariusz2019 »

Cześć. Miałem to samo. Na początku mówili w serwisie, że to samo przejdzie ale nie odpuściłem i okazało się to tematem znanym przez vw. Tydzień temu zaprosili mnie to serwisu i wymienili tylne klocki. Wcześniej musiałem im przesłać film z dźwiękiem przy cofaniu 🙈 Teraz jest cicho i już nic nie „wyje”.
Walczę jeszcze z pogłosem podczas rozmów telefonicznych przez audio w samochodzie /moi rozmówcy słyszą siebie/ jeśli zna ktoś antidotum to dajcie znać.
Pado
Posty: 594
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: dziwny odglos przy cofaniu

Post autor: Pado »

Mariusz2019 pisze: 13 lut 2020, 23:21 Cześć. Miałem to samo. Na początku mówili w serwisie, że to samo przejdzie ale nie odpuściłem i okazało się to tematem znanym przez vw. Tydzień temu zaprosili mnie to serwisu i wymienili tylne klocki. Wcześniej musiałem im przesłać film z dźwiękiem przy cofaniu 🙈 Teraz jest cicho i już nic nie „wyje”.
Walczę jeszcze z pogłosem podczas rozmów telefonicznych przez audio w samochodzie /moi rozmówcy słyszą siebie/ jeśli zna ktoś antidotum to dajcie znać.
W DE też tak robią tj wysyłają plik audio. Czy masz może ten dziwek nagrany i mógłbyś go udostępnić w formie pliku tu na forum? To bardzo by ułatwiło życie osobom, które chcą to reklamować...
Ja tez to chyba będę zgłaszał, ale dopiero na przeglądzie 30 000km...- nie jest to częste u mnie, ale przyznam, że jak już jest to trochę wstyd hehehe
anna
Posty: 15
Rejestracja: 22 sty 2020, 7:51

Re: dziwny odglos przy cofaniu

Post autor: anna »

Mariusz w jakim ASO wymienili tylne klocki?
Dezext
Posty: 74
Rejestracja: 18 lut 2020, 14:53

Re: dziwny odglos przy cofaniu

Post autor: Dezext »

Też mam ten sam problem niestety. Przy cofaniu jak lekko dociskam hamulec to straszny dźwięk. Będę próbował reklamować.
ODPOWIEDZ