Autoalarm

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
EdRoc
Posty: 61
Rejestracja: 21 wrz 2020, 20:08

Autoalarm

Post autor: EdRoc »

Witam forumowiczów. W poprzednim samochodzie (też VAG ale z "kurczakiem" ...) uzbrojenie alarmu np. przy otwartych drzwiach nie powodowało żadnej reakcji. Założyłem że ten egz. niestety tak ma i z tym "nie walczyłem" ... .
Niestety w obecnie użytkowanym T-Rocu (VIII 2020) też tak jest - tzn. uzbrojenie alarmu przy np. otwartych drzwiach lub otwartej klapie bagażnika też nie powoduje żadnej reakcji alarmu.
Ten "typ tak ma" ? czy też jest to temat dla serwisu ? reklamacji ?
Spinner
Posty: 694
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Autoalarm

Post autor: Spinner »

EdRoc pisze: 08 lis 2020, 16:36 Witam forumowiczów. W poprzednim samochodzie (też VAG ale z "kurczakiem" ...) uzbrojenie alarmu np. przy otwartych drzwiach nie powodowało żadnej reakcji. Założyłem że ten egz. niestety tak ma i z tym "nie walczyłem" ... .
Niestety w obecnie użytkowanym T-Rocu (VIII 2020) też tak jest - tzn. uzbrojenie alarmu przy np. otwartych drzwiach lub otwartej klapie bagażnika też nie powoduje żadnej reakcji alarmu.
Ten "typ tak ma" ? czy też jest to temat dla serwisu ? reklamacji ?
Mam to samo i podejrzewam jakąś fuszerkę.
Wykonałem parę prób z otwieraniem samochodu, z uaktywnionym alarmem, "z kluczyka".
Alarm włączał mi się raz na kilka prób a powiadomienie o wyzwoleniu alarmu, aplikacja We Connect Plus, nie wysyła mi wcale.
Podobna kicha z systemem kontroli wnętrza. Najpierw próbowałem z budzikiem, który naprawdę daje wibracje jak wiertarka udarowa i nic!
W całej tej desperacji kazałem się zamknąć wewnątrz i wykonywałem dzikie podskoki na siedzeniach i też nic.
Zaznaczam, że w poprzednim aucie (Peugeot) zarówno otwarcie z kluczyka, pohuśtanie karoserią itp. wyzwalały momentalnie alarm. Podobnie, włączenie alarmu następowało przy pozostawionym otwartym oknie i spowodowanym tym ruchom powietrza (zmiana ciśnienia) albo przez muchę zamkniętą wewnątrz.
Albo Portugale tak grubo skalibrowali sensory albo zapomnieli o nich całkowicie.
Dawid
Posty: 45
Rejestracja: 17 paź 2020, 14:27

Re: Autoalarm

Post autor: Dawid »

No a ktoś z ASO ten temat poruszał ? Może kolejna akcja serwisowa jak z klockami hamulcowymi trzeba będzie zrobić
Spinner
Posty: 694
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Autoalarm

Post autor: Spinner »

Dawid pisze: 09 lis 2020, 8:35 No a ktoś z ASO ten temat poruszał ? Może kolejna akcja serwisowa jak z klockami hamulcowymi trzeba będzie zrobić
Dopiero się wybieram ale chciałbym jeszcze postudiować teorię bo może czegoś nie aktywowałem w infotaimencie albo coś w tym guście chociaż procedura powinna być taka jak u wszystkich producentów tzn. blokuję pojazd pilotem i wszystkie zabezpieczenia powinny być aktywne.
Pawels07
Posty: 36
Rejestracja: 01 cze 2020, 12:25
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Autoalarm

Post autor: Pawels07 »

U mnie działa normalnie.
2.0 Tsi premium
EdRoc
Posty: 61
Rejestracja: 21 wrz 2020, 20:08

Re: Autoalarm

Post autor: EdRoc »

Witam, odpytałem 3 ASO i jeden niezależny VW serwis (elektro) i takie informacje uzyskałem:
- ten system podobno tak jest ustawiony (zaprogramowany, itp.), że jak widzi jakieś otwarte drzwi (klapę bagażnika) to zakłada że to świadome działanie użytkownika i blokuje rygle w drzwiach zamkniętych (klapie) ale alarmu nie włącza. Czyli tak fabryka wymyśliła.
To by tłumaczyło dlaczego w poprzednim samochodzie (też VAG ale z "kurczakiem" :) - też tak było.
Niezależny VW serwis (elektro) twierdzi że to wynika z działania mikro wyłączników i wyłączników końcowych w drzwiach i klapie i się tego nie da zmienić/przeprogramować.
Inna sprawa, w tym poprzednim samochodzie kiedyś (na początku) w środku nocy pod hotelem pasażer wysiadł z tyłu z prawej strony i nie domknął drzwi a ja z lewej niby zamknąłem auto i włączyłem alarm (fabryczny), tylko rano miałem minę jak zobaczyłem otwarty samochód - na szczęście było wszystko OK.
Więc to założenie (fabryki) to chyba nie do końca sensowne ... .
Pawels07 a u Ciebie po zamknięciu auta i otwartym czymś (drzwi z tyłu, klapa) alarm się włącza ? daje jakieś sygnały świetlne / dźwiękowe ?
A jak u innych forumowiczów ?
Spinner
Posty: 694
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Autoalarm

Post autor: Spinner »

EdRoc pisze: 11 lis 2020, 16:49 Witam, odpytałem 3 ASO i jeden niezależny VW serwis (elektro) i takie informacje uzyskałem:
- ten system podobno tak jest ustawiony (zaprogramowany, itp.), że jak widzi jakieś otwarte drzwi (klapę bagażnika) to zakłada że to świadome działanie użytkownika i blokuje rygle w drzwiach zamkniętych (klapie) ale alarmu nie włącza. Czyli tak fabryka wymyśliła.
To by tłumaczyło dlaczego w poprzednim samochodzie (też VAG ale z "kurczakiem" :) - też tak było.
Niezależny VW serwis (elektro) twierdzi że to wynika z działania mikro wyłączników i wyłączników końcowych w drzwiach i klapie i się tego nie da zmienić/przeprogramować.
Inna sprawa, w tym poprzednim samochodzie kiedyś (na początku) w środku nocy pod hotelem pasażer wysiadł z tyłu z prawej strony i nie domknął drzwi a ja z lewej niby zamknąłem auto i włączyłem alarm (fabryczny), tylko rano miałem minę jak zobaczyłem otwarty samochód - na szczęście było wszystko OK.
Więc to założenie (fabryki) to chyba nie do końca sensowne ... .
Pawels07 a u Ciebie po zamknięciu auta i otwartym czymś (drzwi z tyłu, klapa) alarm się włącza ? daje jakieś sygnały świetlne / dźwiękowe ?
A jak u innych forumowiczów ?
Witam, załóżmy optymistycznie, że jest jak ci powiedzieli w pierwszym warsztacie chociaż nie wyobrażam sobie sytuacji, że ktoś blokowałby samochód ale jednocześnie zostawiał otwarte okna i bagażnik?
Interesuje mnie jak jest u ciebie z monitorowaniem wnętrza przy uzbrojonym alarmie? Jak intensywne muszą być ruchy wewnątrz, ewentualnie jak mocno trzeba by kołysać samochodem by włączył się alarm?
Ponadto, czy włącza ci się alarm jak otwierasz samochód mechanicznie tzn. z kluczyka?
Pozdrawiam
Spinner
Posty: 694
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Autoalarm

Post autor: Spinner »

EdRoc pisze: 11 lis 2020, 16:49 Witam, odpytałem 3 ASO i jeden niezależny VW serwis (elektro) i takie informacje uzyskałem:
- ten system podobno tak jest ustawiony (zaprogramowany, itp.), że jak widzi jakieś otwarte drzwi (klapę bagażnika) to zakłada że to świadome działanie użytkownika i blokuje rygle w drzwiach zamkniętych (klapie) ale alarmu nie włącza. Czyli tak fabryka wymyśliła.
To by tłumaczyło dlaczego w poprzednim samochodzie (też VAG ale z "kurczakiem" :) - też tak było.
Niezależny VW serwis (elektro) twierdzi że to wynika z działania mikro wyłączników i wyłączników końcowych w drzwiach i klapie i się tego nie da zmienić/przeprogramować.
Inna sprawa, w tym poprzednim samochodzie kiedyś (na początku) w środku nocy pod hotelem pasażer wysiadł z tyłu z prawej strony i nie domknął drzwi a ja z lewej niby zamknąłem auto i włączyłem alarm (fabryczny), tylko rano miałem minę jak zobaczyłem otwarty samochód - na szczęście było wszystko OK.
Więc to założenie (fabryki) to chyba nie do końca sensowne ... .
Pawels07 a u Ciebie po zamknięciu auta i otwartym czymś (drzwi z tyłu, klapa) alarm się włącza ? daje jakieś sygnały świetlne / dźwiękowe ?
A jak u innych forumowiczów ?
W uzupełnieniu dodam jeszcze, że w moim poprzednim aucie (Peugeot, alarm fabryczny) działało to tak: Jeżeli zablokowałeś auto z kluczyka (alarm uzbrajał się zawsze) ale jak np. okno było otwarte i nie było żadnego ruch powietrza ani np. owada latającego wewnątrz to alarm milczał. Ale jak wsadziłeś przez to otwarte ono rękę i zaczynałeś machać (ruch powietrza) to alarm zaczynał wyć. I to miało sens!
Dezext
Posty: 74
Rejestracja: 18 lut 2020, 14:53

Re: Autoalarm

Post autor: Dezext »

U mnie alarm jest czułyi nawet jak czasem z szyby odpada mi uchwyt na telefon to włącza alarm i przychodzi powiadomienie w telefonie.

Co do zamykania drzwi i uzbrajanie alarmu, dla mnie to jest bardzo dobre rozwiązanie. Jak wychodzę z samochodu zamykam drzwi, widzę że pasażerowie mają otwarte drzwi i dopiero pomału wychodzą, często dotykam klamki (Keyless) żeby samochód się zamknął i mogę odejść nie czekając.
Alarm uzbraja się jak wszystkie drzwi zostaną zamknięte.
EdRoc
Posty: 61
Rejestracja: 21 wrz 2020, 20:08

Re: Autoalarm

Post autor: EdRoc »

Dezext pisze: 12 lis 2020, 12:25 U mnie alarm jest czułyi nawet jak czasem z szyby odpada mi uchwyt na telefon to włącza alarm i przychodzi powiadomienie w telefonie.

Co do zamykania drzwi i uzbrajanie alarmu, dla mnie to jest bardzo dobre rozwiązanie. Jak wychodzę z samochodu zamykam drzwi, widzę że pasażerowie mają otwarte drzwi i dopiero pomału wychodzą, często dotykam klamki (Keyless) żeby samochód się zamknął i mogę odejść nie czekając.
Alarm uzbraja się jak wszystkie drzwi zostaną zamknięte.
A jak nie zostaną zamknięte - to alarmu nie ma ... a to się zawsze może zdarzyć - przerabiałem taką sytuację u siebie ... :(
ODPOWIEDZ