parę pytań nowego użytkownika

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Cross - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Artur
Posty: 7
Rejestracja: 14 gru 2020, 23:26

parę pytań nowego użytkownika

Post autor: Artur »

Witam.
Od 2 tygodni jestem posiadaczem t-crossa 1.0 95KM i mam do Was parę pytań.

- Czy silnik wibruje Wam na jałowych obrotach? (w kabinie tego nie czuć ale silnik cały drży, co widać na poduszce po lewej stronie)

- Czy też macie krzywo wykrojone blachy? (np. z lewej strony tylny spojler idzie w linii z dachem, po prawo jest 0,5 cm niżej, ale dół klapy bagażnika idzie równo na całej szerokości czyli to nie kwestia mocowania pod kątem)

- Czy w ustawieniach auta na ekranie radia macie asystenta Think Blue? (ja nie mam mimo że mam wyższą wersję radia - Ready2Discover i aktywowane We Connect)

- Czy macie jakieś potwierdzenie w ustawieniach lub w dokumentacji auta że macie zainstalowany alarm? (ja dokupiłem w opcji, ale nie wiem jak to sprawdzić, a przez to że nie ma zamka z kluczykiem, nawet nie wiem jak go aktywować)

- Czy w ustawieniach serwisowych też Wam nie podaje czasu / km do następnej wymiany oleju? (u mnie podaje tylko do przeglądu)

Z góry dzięki za pomoc :)
Pozdrawiam!
Masterjam
Posty: 61
Rejestracja: 28 gru 2019, 13:16

Re: parę pytań nowego użytkownika

Post autor: Masterjam »

Asystenta ThinkBlue trzeba "zaptaszkować" w menu Car , tez dopiero ze 2 tygodnie temu to zrobiłem , a mam T-crossa rok.

Alarm sprawdziłem w ten sposób. Otworzyłem szybę kierowcy , wyszedłem zamknąłem pilotem auto. Poczekałem ze 2 minuty i włożyłem rękę przez otwarte okno, alarm się włączył :). powiem że syrenka ma moc hahaha

Drgań nie mam , ale mam wersję 115 KM

Co do oleju, to u mnie jest ilość pozostałych kilometrów - podejrzewam że też może trzeba ustawić w opcjach Car
Artur
Posty: 7
Rejestracja: 14 gru 2020, 23:26

Re: parę pytań nowego użytkownika

Post autor: Artur »

Dzięki za szybką odpowiedź :)

Alarm rzeczywiście jest i to głośny :o
Ale ani Think Blue ani zmiany oleju nie mogę ustawić bo nie mam nawet takich opcji do zaznaczenia.

Ciekaw jestem jak u innych co mają też podstawową wersję t-cross, bo może te bajery są dopiero w Life.
Awatar użytkownika
chris
Posty: 267
Rejestracja: 07 paź 2019, 13:46

Re: parę pytań nowego użytkownika

Post autor: chris »

Artur pisze: 14 gru 2020, 23:47 - Czy silnik wibruje Wam na jałowych obrotach? (w kabinie tego nie czuć ale silnik cały drży, co widać na poduszce po lewej stronie)
@Artur ten silniczek ma tylko 3 cylindry dlatego ma specyficzną charakterystykę pracy i lekko drży szczególnie na biegu jałowym :?
Albo to pokochasz albo znienawidzisz ;)
W sumie jednak to tagedii jakiejś specjalnej nie ma :)
https://www.youtube.com/watch?v=B4ZYmP4PrDQ
Awatar użytkownika
chris
Posty: 267
Rejestracja: 07 paź 2019, 13:46

Re: parę pytań nowego użytkownika

Post autor: chris »

Artur pisze: 14 gru 2020, 23:47 - Czy też macie krzywo wykrojone blachy? (np. z lewej strony tylny spojler idzie w linii z dachem, po prawo jest 0,5 cm niżej, ale dół klapy bagażnika idzie równo na całej szerokości czyli to nie kwestia mocowania pod kątem)
Rozumiem, że chodzi Ci o to miejsce ;)
Może to kwestia regulacji mocowania tego spojlera :?
Załączniki
333_optimized.jpg
333_optimized.jpg (138.12 KiB) Przejrzano 5528 razy
Artur
Posty: 7
Rejestracja: 14 gru 2020, 23:26

Re: parę pytań nowego użytkownika

Post autor: Artur »

Tak, ten rant gdzie dach przechodzi w klapę.
Regulacja jest tylko na zawiasach, więc podniesienie z jednej strony ustawi pod kątem całą klapę, bo od strony zderzaka jest równo :?
Artur
Posty: 7
Rejestracja: 14 gru 2020, 23:26

Re: parę pytań nowego użytkownika

Post autor: Artur »

Odnośnie Think Blue odpowiem innym nowym właścicielom bo dostałem odpowiedź z VW.
Okazuje się że nowe wersje radia na rok modelowy 2021 (czyli np. Ready2Discover) nie mają już tego bajeru, podobnie jak nie mają odtwarzacza cd i kart SD w schowku (mam tylko chamską zaślepkę).
Trochę dziadostwo ze strony VW, ale już się przyzwyczaiłem (np. brak lusterka w daszku kierowcy, brak lampki w schowku) :?
Awatar użytkownika
chris
Posty: 267
Rejestracja: 07 paź 2019, 13:46

Re: parę pytań nowego użytkownika

Post autor: chris »

Artur pisze: 17 gru 2020, 13:19
Trochę dziadostwo ze strony VW, ale już się przyzwyczaiłem (np. brak lusterka w daszku kierowcy, brak lampki w schowku) :?
No nie wierzę :shock:
Przecież w RM2020 takowe było :roll:
To w RM2021 nie ma lusterka w daszku nad kierowcą a schowek nie jest podświetlany :?
Ale dno :?
Nawet nie jestem zaskoczony.VW schodzi na psy :(
Uwierzycie :o
https://youtu.be/XroWNuHf58Y?t=352
https://youtu.be/dqJO2VhE-l8?t=288
Załączniki
1.jpg
1.jpg (51.04 KiB) Przejrzano 5479 razy
2.jpg
2.jpg (43.62 KiB) Przejrzano 5480 razy
Ostatnio zmieniony 17 gru 2020, 21:44 przez chris, łącznie zmieniany 1 raz.
Masterjam
Posty: 61
Rejestracja: 28 gru 2019, 13:16

Re: parę pytań nowego użytkownika

Post autor: Masterjam »

Czyli użytkownicy modeli 2019/2020 mogą poczuć się szczęściarzami :)

Mi brakuje 2-3 rzeczy , ale brałem z placu dokładnie 365 dni temu, więc nie bardzo mogłem wybrzydzać.

Ogólnie przejechane 13500km i jest zadowolenie.
Artur
Posty: 7
Rejestracja: 14 gru 2020, 23:26

Re: parę pytań nowego użytkownika

Post autor: Artur »

Lusterka i światełka nie ma w bazowej wersji auta, w Life już jest.
Zaoszczędzili może 20 Euro, a wyszli na dziadów, bo nawet nie informują o tym na stronie.

Jedyną różnicą na plus wersji 2021 są działające przyciski obok SOS zamiast zaślepek i to że radio ma już wbudowane DAB.
ODPOWIEDZ