Brak osłony w tylnym zderzaku ?

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Dawid
Posty: 45
Rejestracja: 17 paź 2020, 14:27

Brak osłony w tylnym zderzaku ?

Post autor: Dawid »

Mógłby ktoś u siebie sprawdzić czy w tylnym zderzaku na środku nie powinna być zaślepka ? Bo dzisiaj schylając się zauważyłem kawał dziury gdzie przecież może walić woda na przewody podczas jazdy . Wysyłam foty . W środę jadę do ASO bo sos mi przestał działać więc odrazu to bym załatwił jeśli ma być zaślepka .


Obrazek
rob
Posty: 180
Rejestracja: 26 sie 2019, 3:47

Re: Brak osłony w tylnym zderzaku ?

Post autor: rob »

U mnie identyczna dziura ...
;) Premium 2.0 TSI 4Motion DSG, pakiety: komfort, drogowy, sport, zimowy, el. pokrywa bagażnika, Beats, DAB
Dawid
Posty: 45
Rejestracja: 17 paź 2020, 14:27

Re: Brak osłony w tylnym zderzaku ?

Post autor: Dawid »

Podobno antena od sos jest w tylnym zderzaku a mi właśnie sos wywala . Na grupie FB parę osób też ma problem z sos i paru osoba wymienili antenę w zderzaku może ta dziura jest problemem
oneteusz
Posty: 25
Rejestracja: 01 sty 2021, 20:09

Re: Brak osłony w tylnym zderzaku ?

Post autor: oneteusz »

To nie dziura. Tak jest i u mnie. I w nowym Golfie.
Mnie to najpierw zmartwiło. Chciałem gumową wycieraczką zatkać. Fachowców spytałem - nie ma znaczenia (chyba że kot sąsiada wejdzie hehe)

SOS mi się świecił na czerwono (po 3 dniach w garażu). Pojeździłem dzień i świeci na zielono, czyli ok.
Otwór ów (zwany też dziurą) i SOS nie są ze sobą związane, jak sądzę.
T-Roc 1.5 TSI ACT 150KM Advance Manual 17" Czarna Perła XII_2020
Spinner
Posty: 691
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Brak osłony w tylnym zderzaku ?

Post autor: Spinner »

Dawid pisze: 30 sty 2021, 15:26 Podobno antena od sos jest w tylnym zderzaku a mi właśnie sos wywala . Na grupie FB parę osób też ma problem z sos i paru osoba wymienili antenę w zderzaku może ta dziura jest problemem
Antena modułu SOS jest w antenie dachowej (patrz rysunek). Otwór pełni rolę technologiczną (dostęp) i pozwala na cyrkulację powietrza oraz wysychanie tej przestrzeni coby nam autko nie przerdzewiało i nie zgniło.
Problem z SOS miałem 2 razy. Zawsze jak autko nocowało w garażu podziemnym na poziomie -2. Po wyjeździe, po jakimś czasie i ponownym odpaleniu wszystko wracało do normy. Myślę, że te przejściowe problemy występują jak czasowo zakłócona jest łączność z modułem co na pewno działo się w moim przypadku bo zbrojenie konstrukcji żelbetowej (i to 2 kondygnacje pod ziemią), ekranuje doskonale.
Tiggy
Posty: 160
Rejestracja: 14 lut 2019, 8:01

Re: Brak osłony w tylnym zderzaku ?

Post autor: Tiggy »

rob pisze: 30 sty 2021, 15:21 U mnie identyczna dziura ...
To otwór na elektrycznie zwalniany hak holowniczy. W Pasacie mam taki sam otwór i nim wyskakuje hak. Tyle, że o ile pamiętam, to zderzak robiony był w dwóch wersjach (z otworem i bez). Ale może VW znów przyoszczędziło i teraz wszędzie wstawiają jeden :)
Dawid
Posty: 45
Rejestracja: 17 paź 2020, 14:27

Re: Brak osłony w tylnym zderzaku ?

Post autor: Dawid »

Okej to temat anteny wyjaśniony ale z sos od zeszłego tygodnia mam problem , dzisiaj np. na otwartej przestrzeni rano zapaliłem i sos nie działa , pojechałem do znajomych 20km dalej posiedziałem u nich wsiadłem i nagle działa , wracam do domu i podczas jazdy nagle komunikat że nie działa . Dojechałem do domu nie działał , po godzinie pojechałem do sklepu i znowu działał więc się tak włącza i wyłącza trochę to irytujące ;P
Pado
Posty: 595
Rejestracja: 21 maja 2019, 21:14

Re: Brak osłony w tylnym zderzaku ?

Post autor: Pado »

Ta dziura jest też pod hak
Spinner
Posty: 691
Rejestracja: 25 cze 2020, 11:25

Re: Brak osłony w tylnym zderzaku ?

Post autor: Spinner »

Pado pisze: 31 sty 2021, 8:51 Ta dziura jest też pod hak
Co prawda, to prawda.
Załączniki
hak.jpg
hak.jpg (33.51 KiB) Przejrzano 3618 razy
rob
Posty: 180
Rejestracja: 26 sie 2019, 3:47

Re: Brak osłony w tylnym zderzaku ?

Post autor: rob »

No i sprawa wyjaśniona ;) . Dziura, która nie jest dziurą okazała się dziurą haka holowniczego. A że u mnie nie ma haka, to mam w zderzaku zwykłą plebejską dziurę :) :D :lol: .
;) Premium 2.0 TSI 4Motion DSG, pakiety: komfort, drogowy, sport, zimowy, el. pokrywa bagażnika, Beats, DAB
ODPOWIEDZ