Montaż siłowników pokrywy komory silnika.

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Andrea52
Posty: 106
Rejestracja: 07 lip 2021, 16:18

Montaż siłowników pokrywy komory silnika.

Post autor: Andrea52 »

Dzień dobry. Proszę o informację dotyczącą montażu siłowników, czy można zamontować bez żadnych koniecznych przeróbek tzn. bezproblemowo. Pozdrawiam
adalbert68
Posty: 21
Rejestracja: 15 lut 2019, 22:39
Lokalizacja: Skoczów

Re: Montaż siłowników pokrywy komory silnika.

Post autor: adalbert68 »

Bez problemu , trzeba odkręcić 4 śrubki, 5 minut roboty. Mam je od 2ch lat i działa bez zarzutów. Pokazałem to w innym wątku.
viewtopic.php?f=2&t=28&p=2530#p2530
VW T-ROC 2.0 TSI Premium z paroma dodatkami :)
Andrea52
Posty: 106
Rejestracja: 07 lip 2021, 16:18

Re: Montaż siłowników pokrywy komory silnika.

Post autor: Andrea52 »

Proszę o podanie długości siłownika, bo kupiłem rzekomo do T-roca ale w stosunku do przedstawionych zdjęć wydają mi się krótkie. Nie mogę przymierzyć , czekam na auto.
adalbert68
Posty: 21
Rejestracja: 15 lut 2019, 22:39
Lokalizacja: Skoczów

Re: Montaż siłowników pokrywy komory silnika.

Post autor: adalbert68 »

Przy otwartej pokrywie mają 50 cm
VW T-ROC 2.0 TSI Premium z paroma dodatkami :)
Andrea52
Posty: 106
Rejestracja: 07 lip 2021, 16:18

Re: Montaż siłowników pokrywy komory silnika.

Post autor: Andrea52 »

Dzięki kolego, mierzyłem w stanie pierwotnym mają 50 cm , będą się nadawały. Na zdjęciach złudzenie optyczne powoduje ich wydłużenie i stąd moja wątpliwość kupiłem z drugiej ręki ale jak twierdzi sprzedający zamawiane były aliexpress są nowe bez znamion użytkowania.
Andrea52
Posty: 106
Rejestracja: 07 lip 2021, 16:18

Re: Montaż siłowników pokrywy komory silnika.

Post autor: Andrea52 »

Wszystkich chętnych zainteresowanych kupnem siłowników do klapy komory silnika T-roka, informuję ,że mam takie na zbyciu. Wczoraj założyłem i wszystko było ok do momentu zamiaru zatrzaśnięcia klapy. Siłowniki pracują nienagannie trzymają klapę , wolno ją opuszczają ale sądzę ,że w modelu 2022 r usztywniające profile po wewnętrznej stronie klapy są wyższe o ok. 3 do 5 mm i nie pozwolą jej na normalnie zamknięcie. Używając kontrolowanego nacisku dało się odczuć delikatne sprężynowanie prowadnicy siłownika na skraju górnego profilu klapy. Pomimo stosowania czterech różnych możliwości montażu siłownika na śrubach łączących klapę z komorą tj. niżej ,wyżej , z prawej strony uchwytu i z lewej strony uchwytu , próby nie dały oczekiwanego efektu. Auto na gwarancji dlatego nie mogę zrobić wgniecenia na profilu umożliwiającego normalne, swobodne zamknięcie klapy. Może ktoś z Państwa zna sposób na rozwiązanie problemy bez mechanicznej ingerencji w profil. Siłowe zatrzaśnięcie klapy wykluczam bo jestem pewny ,że jej już normalnie nie otworzę. Proszę o podpowiedź.
Umberto
Posty: 33
Rejestracja: 03 gru 2021, 20:06

Re: Montaż siłowników pokrywy komory silnika.

Post autor: Umberto »

Czy ja dobrze rozumiem? Klapę podnosi się ręcznie i podpiera prętem? No niezłe jaja... Nieźle księgowi przycięli...
Ziomekatomek
Posty: 243
Rejestracja: 22 sie 2021, 12:57

Re: Montaż siłowników pokrywy komory silnika.

Post autor: Ziomekatomek »

Umberto pisze: 15 gru 2021, 19:05 Czy ja dobrze rozumiem? Klapę podnosi się ręcznie i podpiera prętem? No niezłe jaja... Nieźle księgowi przycięli...
Zajżyj do golfa VIII...
Umberto
Posty: 33
Rejestracja: 03 gru 2021, 20:06

Re: Montaż siłowników pokrywy komory silnika.

Post autor: Umberto »

[/quote]

Zajżyj do golfa VIII...
[/quote]

Zaglądam do golfa 7 i tam są siłowniki. Nie miałem pojęcia, że w 8 jest powrót do przeszłości
ODPOWIEDZ