Witam wszystkich, T-roc od tygodnia - 1,5 DSG

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Krysztof
Posty: 86
Rejestracja: 20 sty 2019, 15:38

Re: Witam wszystkich, T-roc od tygodnia - 1,5 DSG

Post autor: Krysztof »

Co do skrzyni DSG miałem okazję jeździć w skodzie octawi i rewelacja, mimo że chciałem T-rocka z DSG nic z tego, według dealerów jest nieosiągalny i wziołem w manualu. Ale tylko dlatego że ktoś zrezygnował i nie ma możliwości konfiguracji.Nastepne auto będzie w DSG.Nie mam możliwości czekania roku na auto.Pozdrawiam.
Barcisz
Posty: 26
Rejestracja: 06 gru 2018, 22:28

Re: Witam wszystkich, T-roc od tygodnia - 1,5 DSG

Post autor: Barcisz »

lunarlon wybieram sie niedlugo do dealera to podpytam. Tez nie moglem znalesc infiormacji na oficjalnej stronie volkswagena.
Pozdrwiam
Bartek
T-roc SE 1.5 DSG z masa dodatkow (wersja UK)
Zamowiony 1.05.2018
Juz u dilera - odbiór 19/03/2019
Dario
Posty: 92
Rejestracja: 01 sie 2018, 18:28
Lokalizacja: Kraków

Re: Witam wszystkich, T-roc od tygodnia - 1,5 DSG

Post autor: Dario »

lunarlon jezeli to co podlinkowales to prawda to troche nieciekawie jest. Co prawda mi Dealer potwierdzil ze jest wielowahacz ale jak widac do konca nie jest to pewne.
pkrzychu moze Ty jako posiadacz 1.5 TSI z DSG jestes w stanie cos wiecej na temat tylnego zawieszenia powiedziec?
2.0TSI DSG 4Motion Premium Ravenna Blue/Black
Pakiet: Komfort, Drogowy, Sport, Zimowy, Siedzenia Komfortowe; Elektryczna Pokrywa Bagaznika
pkrzychu
Posty: 49
Rejestracja: 17 cze 2018, 23:39

Re: Witam wszystkich, T-roc od tygodnia - 1,5 DSG

Post autor: pkrzychu »

Dario pisze: 23 sty 2019, 22:13 lunarlon jezeli to co podlinkowales to prawda to troche nieciekawie jest. Co prawda mi Dealer potwierdzil ze jest wielowahacz ale jak widac do konca nie jest to pewne.
pkrzychu moze Ty jako posiadacz 1.5 TSI z DSG jestes w stanie cos wiecej na temat tylnego zawieszenia powiedziec?
Bardzo się na tym nie wyznaję ale jestem pewien że tylko w napędzie na wszystkie koła jest wielowahacz. Napęd przedni belka. Podobnie jest w Karoku Spróbuję poniżej wrzucić zdjęcie mojego tylnego zawieszenia ups coś mi nie wychodzi
https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/GsF ... J4oTQSqFnZ
T-Roc 1,5 DSG energetic orange + czarny dach premium plus dodatki
Barcisz
Posty: 26
Rejestracja: 06 gru 2018, 22:28

Re: Witam wszystkich, T-roc od tygodnia - 1,5 DSG

Post autor: Barcisz »

Ze zdjęcia wygląda jednak na belkę z tylu :(
Bartek
T-roc SE 1.5 DSG z masa dodatkow (wersja UK)
Zamowiony 1.05.2018
Juz u dilera - odbiór 19/03/2019
Dario
Posty: 92
Rejestracja: 01 sie 2018, 18:28
Lokalizacja: Kraków

Re: Witam wszystkich, T-roc od tygodnia - 1,5 DSG

Post autor: Dario »

pkrzychu dzieki za wrzucenie fotki.
Niestety ale rzeczywiscie to wyglada na belke z tylu.
Troche mnie to dziwi, tym bardziej w aucie za taka kase
2.0TSI DSG 4Motion Premium Ravenna Blue/Black
Pakiet: Komfort, Drogowy, Sport, Zimowy, Siedzenia Komfortowe; Elektryczna Pokrywa Bagaznika
lunarlon
Posty: 51
Rejestracja: 12 lip 2018, 18:29

Re: Witam wszystkich, T-roc od tygodnia - 1,5 DSG

Post autor: lunarlon »

Byłem odebrać dzisiaj mojego T-Roc'a i zapytałem o to zawieszenie.Tak jak mówiłem, wielowahacz tylko przy 4motion.
T-Roc Premium 2.0 TDI DSG 4motion Black Oak
Dach panoramiczny, DCC, Kamera cofania, Instalacja telefoniczna, Elektryczna pokrywa bagażnika
Pakiety: Drogowy, Komfort, Zimowy

Zamówienie: 05.04.2018
Odbiór: 25.01.2019 (zmiana z 1.5 TSI na 2.0 TDI)
Barcisz
Posty: 26
Rejestracja: 06 gru 2018, 22:28

Re: Witam wszystkich, T-roc od tygodnia - 1,5 DSG

Post autor: Barcisz »

lunarlon pisze: 25 sty 2019, 12:19 Byłem odebrać dzisiaj mojego T-Roc'a i zapytałem o to zawieszenie.Tak jak mówiłem, wielowahacz tylko przy 4motion.
Mozesz wkleic zdjecie samochodu?
Pozdrawiam
Bartek
T-roc SE 1.5 DSG z masa dodatkow (wersja UK)
Zamowiony 1.05.2018
Juz u dilera - odbiór 19/03/2019
Dario
Posty: 92
Rejestracja: 01 sie 2018, 18:28
Lokalizacja: Kraków

Re: Witam wszystkich, T-roc od tygodnia - 1,5 DSG

Post autor: Dario »

lunarlon pisze: 25 sty 2019, 12:19 Byłem odebrać dzisiaj mojego T-Roc'a i zapytałem o to zawieszenie.Tak jak mówiłem, wielowahacz tylko przy 4motion.
lunarlon daj spokoj, juz nie kop lezacego :D
Nie ukrywam, ze chyba najlepsze rozwiązanie to zamiana na 1.5TSI 4Motion, pytanie tylko jak to wplynie na czas oczekiwania. No chyba ze sie juz auto wyprodukowalo to bedzie kicha... ewentualnie rezygnacja i np. Tiguan z wyprzedazy rocznika ;)
A belke z tylu to ja mam teraz w Astrze H a auto bylo o polowe tansze.
2.0TSI DSG 4Motion Premium Ravenna Blue/Black
Pakiet: Komfort, Drogowy, Sport, Zimowy, Siedzenia Komfortowe; Elektryczna Pokrywa Bagaznika
mick
Posty: 22
Rejestracja: 15 sty 2019, 21:25

Re: Witam wszystkich, T-roc od tygodnia - 1,5 DSG

Post autor: mick »

Może ktoś ma doświadczenia z jazdy T-Rociem z napędem FWD VS 4Motion? Pytanie, czy jest aż taka duża różnica pomiędzy wielowahaczem a belką. Pamiętam, że jak wchodziła Octavia III, to zrezygnowało z wielowahacza na rzecz belki w niższych wersjach i pojawiły się opinie, że z tym zawieszeniem auto jest nawet bardziej komfortowe.
2.0 TSI Permium
ODPOWIEDZ