Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
lunarlon
Posty: 51
Rejestracja: 12 lip 2018, 18:29

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: lunarlon »

Aktualnie robię srednio 850km miesiecznie (nieduzo), 600km z tego po autostradzie, a reszta to praca-dom (4km w jedna strone) plus ewentualnie jakies zakupy. Niech 2.0 TDI pali tylko litr mniej od 1.5 TSI to ~20zł miesiecznie w kieszeni zostanie (szok :P, różnica miedzy PB95 i ON to jakies 25gr). Im mniej spali, tym lepiej, ale nie ma co ukrywać różnica prawie żadna. Gdybym miał dopłacić normalnie za TDI 10-15k zl (taka wydaje mi się była różnica jak jeszcze był dostępny) to nigdy bym tego nie zrobił, bo spłacił by mi się po 40-60 latach :P. Swoja droga nie mam pojecia jak dealerowi udało się zamówić tego 2.0 TDI.

No i sedno sprawy, jako, że cena ma być taka sama za 2.0 TDI jak za 1.5 TSI też dlatego się grubo zastanawiam. Jest to dosć kusząca propozcyja. Ciekawe co DPF powie na takie użytkowanie.

Bedę się go chciał pozbyć za 3,5 roku. Może uda się go sprzedać drożej niż benzynę, jako że wyjsciowa cena katalogowa jest sporo wyższa. Ale tak jak mówisz, nie wiadomo co będzie z dieslami za ten czas.
T-Roc Premium 2.0 TDI DSG 4motion Black Oak
Dach panoramiczny, DCC, Kamera cofania, Instalacja telefoniczna, Elektryczna pokrywa bagażnika
Pakiety: Drogowy, Komfort, Zimowy

Zamówienie: 05.04.2018
Odbiór: 25.01.2019 (zmiana z 1.5 TSI na 2.0 TDI)
The Rock
Posty: 227
Rejestracja: 17 lut 2018, 12:37

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: The Rock »

paulr pisze: 27 lis 2018, 11:44z tym że TDI mniej straci na wartości w dzisiejszych czasach trzeba się grubo zastanowić...
Nie tyle chodzi mi o sam fakt, że to diesel, tylko o cenę startową.
naila
Posty: 38
Rejestracja: 15 wrz 2018, 14:07

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: naila »

Z dieslem bym uwazala, poniewaz niemcy obecnie sa na etapie wycofywania i zmiany przepisow, niedlugo do najwiekszych niemieckich miast dieslem nie wjedziesz, stad w ciagu najblizszych 3-5 lat czeka nas wysyp aut uzywanych w dieslach bo niemcy beda sie ich pozbywali. Tez mi proponowali Tiguana, ale niestety nie bylo z dachem panorama na co sie uparlam ;) bralam jeszcze pod uwage mercedesa gla, ale tam dwie rzeczy mi nie pasuja: tempomat nie jest aktywny oraz ekran jest wystajacy, a w t-rocu wbudowany. Zostaje przy t-rocu
1,5 tsi manual, wersja premium, dach panorama, pakiet drogowy, zimowy, komfort, sportowy i inne bajery
Zamowiony 05.18
Odbior planowany 10.18
Odbior rzeczywisty 03.18 moze
aciu
Posty: 32
Rejestracja: 30 lip 2018, 11:34

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: aciu »

naila pisze: 27 lis 2018, 18:59 Z dieslem bym uwazala, poniewaz niemcy obecnie sa na etapie wycofywania i zmiany przepisow, niedlugo do najwiekszych niemieckich miast dieslem nie wjedziesz, stad w ciagu najblizszych 3-5 lat czeka nas wysyp aut uzywanych w dieslach bo niemcy beda sie ich pozbywali. Tez mi proponowali Tiguana, ale niestety nie bylo z dachem panorama na co sie uparlam ;) bralam jeszcze pod uwage mercedesa gla, ale tam dwie rzeczy mi nie pasuja: tempomat nie jest aktywny oraz ekran jest wystajacy, a w t-rocu wbudowany. Zostaje przy t-rocu
Potwierdzam. Nic dodać nic ująć.
lunarlon
Posty: 51
Rejestracja: 12 lip 2018, 18:29

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: lunarlon »

Ja też tak mysałem na początku, ale zacząłem szukać informacji i okazuje się, że diesle, których zakazują w miastach (w Niemczech) to te które nie spełniają normy Euro 5 a od wrzesnia 2019 Euro 6d. Wszystkie auta, które teraz są produkowane muszą spełniać tę normę (więc i T-roc). Przynajmniej do 2025 spokojnie można będzie wszędzie tym wjechać. Powinienem go ze 2 razy sprzedać do tego czasu. Plus benzyniaki wcale nie są dużo lepsze, mniej NOx ale 2 razy więcej CO2 niż w dieslach.

No ale nic, na razie nie dostałem nic na papierze, więc nadal czekam.
T-Roc Premium 2.0 TDI DSG 4motion Black Oak
Dach panoramiczny, DCC, Kamera cofania, Instalacja telefoniczna, Elektryczna pokrywa bagażnika
Pakiety: Drogowy, Komfort, Zimowy

Zamówienie: 05.04.2018
Odbiór: 25.01.2019 (zmiana z 1.5 TSI na 2.0 TDI)
Awatar użytkownika
rogiipad1
Posty: 63
Rejestracja: 13 lip 2018, 18:18

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: rogiipad1 »

Dzwonił dzisiaj sprzedawca. Zamiast grudnia robi sie marzec. Czyli znając życie pewnie kwiecień, maj. Brak słów. Zwalał na to, że najbardziej chodliwy silnik Volkswagena. Montowany teraz w Golfach, Passatach oraz innych modelach.
Nie wytrzymałem czekania bez końca, MB Cla 180
Awatar użytkownika
rogiipad1
Posty: 63
Rejestracja: 13 lip 2018, 18:18

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: rogiipad1 »

Mam na weekend Skodę Karoq 2.0 tdi 150 ps DSG 4x4.
Nie wytrzymałem czekania bez końca, MB Cla 180
lunarlon
Posty: 51
Rejestracja: 12 lip 2018, 18:29

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: lunarlon »

To właśnie taki silnik, skrzynia i napęd miałby być w tym T-Roc'u. Daj znać jak się sprawuje.
T-Roc Premium 2.0 TDI DSG 4motion Black Oak
Dach panoramiczny, DCC, Kamera cofania, Instalacja telefoniczna, Elektryczna pokrywa bagażnika
Pakiety: Drogowy, Komfort, Zimowy

Zamówienie: 05.04.2018
Odbiór: 25.01.2019 (zmiana z 1.5 TSI na 2.0 TDI)
Awatar użytkownika
rogiipad1
Posty: 63
Rejestracja: 13 lip 2018, 18:18

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: rogiipad1 »

Bardzo głośny silnik. Bajerów dużo, otwieranie nogą klapy bagażnika, aktywny tempomat, pół skórzane fotele, spryskiwacze reflektorów, wiele kolorów ambient i wiele innych opcji. Żona mówi, że wiecej miejsca z przodu jak i z tyłu. Regulowane fotele z tyłu. Bagaznik większy. Spalanie po trójmieście 6 litrów. Ogień ma. Koła 18". Wrederstein Giugiaro opony zimowe. Jutro napiszę więcej. Brzydki na zewnatrz. W środku wydaje się lepszy niż t-roc. Ale i tak wolę T-roca. Za dwa tygodnie będe miał na weekend C-HR Hybrid. Za 3 Rav Hybrid. Na święta zaś Tuarega 280 koni.
Nie wytrzymałem czekania bez końca, MB Cla 180
Awatar użytkownika
rogiipad1
Posty: 63
Rejestracja: 13 lip 2018, 18:18

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: rogiipad1 »

Żonie zamówimy Polo 1.0 TSI 115 ps DSG. Czarny na 17". Jeździliśmy trzy dni. Przy mega eko jeździe spalił 4.1 litra. Oczywiście termin na marzec - czyli pewnie w wakacje wyjdzie najszybciej. Cyrk
Nie wytrzymałem czekania bez końca, MB Cla 180
ODPOWIEDZ