Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Wszystkie tematy związane z Volkswagenem T-Roc - zakup, eksploatacja, problemy itd.
Kumeika
Posty: 24
Rejestracja: 06 wrz 2021, 15:51

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Kumeika »

Ja miałam informację, że niby płynął tym statkiem, który był w Emden 30.11. Teraz dealer dzwonił i mówił, że status cały czas w transporcie do importera, ale wskoczyła data 12.12, czyli możliwe że dopiero wtedy wyruszył z Portugalii. Burdel na kółkach.
Ostatnio zmieniony 17 gru 2021, 15:14 przez Kumeika, łącznie zmieniany 1 raz.
Umberto
Posty: 33
Rejestracja: 03 gru 2021, 20:06

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Umberto »

Wojtas777 pisze: 17 gru 2021, 13:01 Mój też jest z tego transportu, w poniedziałek powiedzieli mi że w drodze do importera jest.
Czyli do Poznania. Długo coś. Teraz importer ma 5 dni na dostawę do dealera.
TomaszKierowca
Posty: 8
Rejestracja: 18 gru 2021, 11:37

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: TomaszKierowca »

Słuchajcie, auto mam zamówione w czerwcu br. Dealer do dnia dzisiejszego mówił mi cały czas, że od dnia 25 listopada widzi tylko status "w transporcie". Z tego co jednak udało mi się dowiedzieć oczywiście w innym salonie to handlowcy widzą w systemie informacje kiedy wyruszył i kiedy dotarł do jakiegoś miejsca docelowego. Dzisiaj jak rozmawiałem z handlowcem to przycisnąłem temat i się okazało, że pojazd jest już w transporcie lądowym i nie otrzymałem żadnych dat, kiedy wyruszył itd. Kolejna WAŻNA sprawa to chcą podpisać na nowo umowę, ponieważ już zakładają, że auto nie będzie do odbioru w tym roku tylko w przyszłym, a w przyszłym podrożeje oferta, gdyż koszta bankowe podrożały i drożeć będą. Macie też takie informacje od swoich handlowców? Jak wygląda kwestia statusów dot. transportu?
Umberto
Posty: 33
Rejestracja: 03 gru 2021, 20:06

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Umberto »

Okazuje się, że mój przybył do Emden 30.11, ale dalej ruszył dopiero 6.12. Pokazał się w systemie i obiecują odbiór przed świętami (tegorocznymi 😉)
Misha91
Posty: 85
Rejestracja: 19 wrz 2021, 19:52
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Misha91 »

Mój też ma dotrzeć po nowym roku. Ale o wzroście cen nie słyszałem. Nie będę zgadzal się na inną ofertę na pewno. Co mnie obchodzi że cena wzrosła skoro ja podpisywałem i godziłem się na inną cenę.
KoxiBossV2
Posty: 10
Rejestracja: 27 paź 2021, 21:07
Lokalizacja: Łódź

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: KoxiBossV2 »

Misha91 pisze: 19 gru 2021, 10:05 Mój też ma dotrzeć po nowym roku. Ale o wzroście cen nie słyszałem. Nie będę zgadzal się na inną ofertę na pewno. Co mnie obchodzi że cena wzrosła skoro ja podpisywałem i godziłem się na inną cenę.
Niestety od swojego handlowca usłyszałem, że jak do końca roku nie odbiorę auta to od 3 stycznia wniosek leasingu jest anulowany przez producenta. Po 3 stycznia nadal będę mógł odebrać swój samochód ale według niego już 10-15 tyś nawet drożej. Da się to ominąć załatwiając wszystkie formalności jeszcze przed dotarciem samochodu do salonu. W poniedziałek mam ogarnąć ze znajomym handlowcem najważniejsze formalności, żeby tylko został w sumie odbiór. Teoretycznie samochody z grupy Emden które wypłynęły 30, mają być do odebrania przed wigilią.
T-ROC Advance 1.5 TSI DSG + pakiet drogowy + pakiet komfortowy + pakiet design + elektryczna klapa + kamera cofania.
Drugie auto Passat B8 FL Elegance 2.0 TSI 190km DSG + światła matrycowe i head up display.
Sport fan
Posty: 39
Rejestracja: 14 paź 2021, 16:24

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Sport fan »

Misha91 pisze: 19 gru 2021, 10:05 Mój też ma dotrzeć po nowym roku. Ale o wzroście cen nie słyszałem. Nie będę zgadzal się na inną ofertę na pewno. Co mnie obchodzi że cena wzrosła skoro ja podpisywałem i godziłem się na inną cenę.
Mój handlowiec zapewnił mnie że wszystkie warunki podpisane podczas zamówienia samochodu pozostają bez zmian... Nie wiem jak się to ma do formy kredytowania. ( stopy procentowej).
Unrealk
Posty: 11
Rejestracja: 19 gru 2021, 13:36
Lokalizacja: Kołobrzeg
Kontakt:

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Unrealk »

Tak jak wyżej, sam podpisywałem umowę zanim odebrałem auto (ciagle czekam i liczę ze do świąt się uda). Dealer sam zaproponował spisanie papierów teraz żeby uniknąć zmiany ceny kolejny raz, bo cena podskoczyła w grudniu już. Zmieniam auto w ramach leasingu easy drive, wiec różnica w cenie odbiła się na wartości wykupu, co mnie zupełnie nie interesuje bo za 3 lata oddaje trocka. Widać co dealer to inna taktyka, jeden skubie ile się da, drugi probuje być pomocny.
Nikikodem123
Posty: 7
Rejestracja: 08 gru 2021, 23:52

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Nikikodem123 »

Auta ze statku który dotarl do Emden 6.12 lub 7 grudnia. Wiadomo kiedy będą w Polsce?
Gregorykoszalin
Posty: 7
Rejestracja: 01 wrz 2021, 17:55

Re: Ile czasu czekacie/czekaliście na swojego T-Roca?

Post autor: Gregorykoszalin »

w tym tygodniu w Poznaniu, info od dilera
ODPOWIEDZ